°C

Zmarł Ireneusz Krzysztof Szmidt

fot. redakcja gorzowska
 

4 maja zmarł Ireneusz Krzysztof Szmidt, prezes gorzowskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Był poetą, krytykiem literackim i animatorem życia literackiego. Miał 86 lat.

Ireneusz Krzysztof Szmidt był absolwentem studium teatralnego na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Na uniwersytecie w Poznaniu studiował filologię polską, a na Politechnice Szczecińskiej inżynierię lądową.

Ireneusz Krzysztof Szmidt urodził się w Zgierzu, z Gorzowem związany był przez ostatnie 30 lat. Był odznaczony m.in. brązowym, srebrnym i złotym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku