°C

Minister Niedzielski o nowych mutacjach koronawirusa

Fot. PAP/Marcin Obara
 

Minister Zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że nowe mutacje koronawirusa mogą przyczynić się do powstania kolejnej fali zakażeń.

Zaznaczył, że chodzi przede wszystkim o te, które nie znajdują się w zakresie ochronnym szczepień.

„Ze świata napływają do nas informacje o mutacji południowoafrykańskiej i indyjskiej. Jednym z głównych wysiłków i wyzwań, które powinny być podejmowane w ramach walki z pandemią, to nie jest w tej chwili budowa systemu łóżek i zwiększanie ich liczby, tylko zbudowanie skutecznego mechanizmu śledzenia i badania, z jakimi mutacjami mamy do czynienia”

– dodał.

💬 Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji w #MZ: W ostatnim tygodniu odnotowaliśmy znaczący spadek zakażeń…

Opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia Wtorek, 4 maja 2021

Dlatego – jak zaznaczył minister Niedzielski – do tego celu powstał specjalny zespół w resorcie zdrowia. W jego skład wchodzą m.in. przedstawiciele Głównego Inspektora Sanitarnego i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

„Zadaniem tego zespołu jest monitorowanie i koordynowanie pracy w zakresie sekwencjonowania genomu, czyli po prostu badania tego, z jaką mutacją mamy do czynienia”

– mówił minister.

Minister Niedzielski zaznaczył, że obecnie w Polsce są dwa ogniska mutacji indyjskiej koronawirusa: w okolicach Warszawy i Katowicach. Stwierdzono 16 przypadków.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku