°C

Sprzedawał „lewą” biżuterię. Oszust stanie przed sądem

fot. lubuska policja
 

Aż 339 zarzutów znalazło się w skierowanym do sądu akcie oskarżenia przeciwko 30-latkowi z Gorzowa. Mężczyzna odpowie za handel podróbkami markowej biżuterii.

To finał sprawy prowadzonej przez gorzowskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą i prokuraturę. Pokrzywdzonych w całej sprawie jest ponad 300 osób, które kupiły od oskarżonego biżuterię, która wbrew jego zapewnieniom nie była oryginalna.

Śledczy ustalili, że mężczyzna kupował biżuterię na chińskim portalu za kilkanaście złotych, na której były znaki towarowe światowego producenta. W Polsce wystawiał ją do sprzedaży za wyższe ceny, jako oryginalne wyroby jubilerskie.

Co ciekawe, oszukani byli zaskoczeni, gdy policjanci informowali ich, że biżuteria, którą nabyli od 30-latka jest tanią podróbką. Wartość oryginalnych odpowiedników oszacowano na co najmniej 100 tys. zł.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku