°C

Urząd wojewódzki odpowiada Jackowi Bachalskiemu

Fot. PAP/EPA/Georgi Licovski
 

Wojewoda lubuski odpowiada na facebookowy wpis Jacka Bachalskiego. Przedsiębiorca i właściciel centrum medycznego zasugerował, że kierowanej przez niego przychodni zabrano 400 dawek szczepionki Johnson&Johnson na potrzeby weekendowej akcji szczepień w parku Górczyńskim w Gorzowie.

Władysław Dajczak, jak czytamy w komunikacie urzędu wojewódzkiego, twierdzi, że zarzut jest nieprawdziwy.

– Stwierdzenia, które sformułował pan Jacek Bachalski są kompletnie nieprawdziwe – mówi dyrektor biura wojewody lubuskiego Karol Zieleński:

Komunikat:

„Szczepionki, które dostarczono do „Majówkowego Punktu Szczepień” pochodziły z osobnej puli przeznaczonej wyłącznie na ten cel. Zmniejszenie dostaw do punktu szczepień produktu firmy Janssen (szczepionka Johnson&Johnson) wynika z ograniczenia przez producenta dostawy do Polski. Informacje na ten temat były przekazywane od 24 kwietnia w komunikatach medialnych. Punkty szczepień w zamian otrzymały możliwość zamówienia szczepionki firmy Pfizer, o czym zostały poinformowane przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych 03.05.2021 r.

Akcja #ZaszczepSięWMajówkę w Gorzowie Wielkopolskim cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Łącznie do tej pory zaszczepiło się 1950 osób. Szczepienia to jedyny sposób ochrony przed epidemią koronawirusa oraz szansa na szybki powrót do normalności. Proces szczepień nie powinien być przedmiotem politycznych sporów, ani elementem konkurencji gospodarczej pomiędzy prywatnymi podmiotami gospodarczymi”.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku