°C

Bycie strażakiem – prestiż, ale i odpowiedzialność

fot. K.Gonera
 

Na co dzień gaszą pożary, walczą z powodzią, czy ewakuują ludzi z zagrożonych terenów. Dziś jednak świętują. W dzień świętego Floriana strażacy obchodzą swoje święto.

Z tej okazji w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz w szprotawskiej Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej przeprowadzono uroczyste apele.
Jak mówi młodszy brygadier Jan Marszałek, przełożony żagańskich zawodowców i ochotników, bycie strażakiem, to prestiż, ale i ciągłe wyzwania:

Ratownik sekcyjny Łukasz Sprus od sześciu lat niesie pomoc jako strażak. Jak sam mówi, każdy dzień w służbie jest inny:

Młodszy brygadier Paweł Grzymała przyznaje, że są dni kiedy do dyżurnego stanowiska kierowania wpływa do kilkudziesięciu wezwań:

Tylko w zeszłym roku strażacy powiatu otrzymali niemal 1400 takich wezwań.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku