°C

Matury czas zacząć

Fot. Envato
 

Pół godziny temu 1364 uczniów gorzowskich szkół średnich przystąpiło do egzaminu dojrzałości. Matura – tradycyjnie już – rozpoczęła się egzaminem pisemnym z języka polskiego.

Mimo że przygotowania do egzaminu nie były łatwe, to dziś uczniowie gorzowskiego Zespołu Szkół Gastronomicznych z którymi od rana rozmawialiśmy zapewniali, że czują się gotowi, by przystąpić do matury:

To już druga matura zdawana w czasie pandemii – mówi nam dyrektor II LO Tomasz Pluta:

Tegoroczna matura, podobnie jak ta sprzed roku odbywać się będzie w ścisłym reżimie sanitarnym. Na teren szkoły uczniowie wchodzili z zakrytymi nosem i ustami. Obowiązkowe maseczki można było zdjąć jedynie na czas egzaminu. Maturzyści muszą posiadać własne długopisy czy ołówki, pożyczanie od kolegi jest niemożliwe.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku