°C

Szczepienia w parku Górczyńskim także dziś i jutro

fot: PAP/Lech Muszyński
 

Uruchomiony na majowy weekend mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 w Gorzowie przedłuża pracę. Będzie można zaszczepić się w nim także we wtorek i środę - poinformował dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

Szczepienia prowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji „Zaszczep się w majówkę” w punkcie mobilnym ustawionym w parku Górczyńskim cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Od soboty do poniedziałku zaszczepiło się w nim 1950 osób.

„Z uwagi na pozytywny odbiór akcji punkt będzie działał dłużej niż zakładano. Będzie otwarty także we wtorek i środę, w tym samych godzinach co podczas długiego weekendu, czyli od godz. 10 do 18” – powiedział Zieleński.

Początkowo do punktu dostarczono z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych 2,5 tys. dawek szczepionki, a w poniedziałek rano była kolejna dostawa tysiąca dawek.

By zaszczepić się w tym miejscu należy mieć e-skierowanie i nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji. Szczepienia jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson są wykonywane z zachowaniem wszelkich procedur sanitarnych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku