°C

Uroczystości państwowe z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja [WIDEO]

Fot. Kancelaria Prezydenta RP
 

W poniedziałek w południe na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy oraz prezydentów: Litwy, Estonii, Łotwy i Ukrainy rozpoczęły się uroczystości państwowe z okazji Święta Narodowego w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

 
 

 

Prezydent Duda oraz przywódcy Litwy – Gitanas Nauseda, Estonii – Kersti Kaljulaid, Łotwy – Egils Levits oraz Ukrainy – Wołodymyr Zełenski podpiszą wspólną deklarację w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a następnie będą debatować o przyszłości Europy.

„Prezydenci będą wspólnie rozmawiać o Europie, o dziedzictwie przeszłości, o wspólnym doświadczeniu historii oraz o obecnej współpracy, wspólnocie wartości i wspólnej wizji Europy w kontekście wydarzeń, które mają obecnie miejsce na kontynencie”

– powiedział prezydencki minister Wojciech Kolarski.

Po zakończeniu debaty prezydent Duda odbędzie dwustronne rozmowy z prezydentem Ukrainy i z prezydentem Łotwy.

Andrzej Duda w niedzielę wieczorem rozmawiał z prezydentem Litwy. Z kolei we wtorek oficjalną dwustronną wizytę w Polsce rozpocznie prezydent Estonii.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku