°C

Indyjski wariant koronawirusa w Polsce

Fot. Envato
 

W Polsce pojawił się indyjski wariant koronawirusa. Potwierdził to profesor Krzysztof Pyrć, wirusolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i członek Rady Medycznej przy premierze.

Profesor Krzysztof Pyrć powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że potwierdzona została obecność wariantu indyjskiego w próbce, którą jego zespół otrzymał z warszawskiego szpitala MSWiA. Zaznaczył, że nie oznacza to, iż ten wariant został znaleziony w Polsce wśród osób, które chodzą po ulicy, tylko jest to potwierdzenie faktu, który był spodziewany.

„W Indiach ten wariant jest dominujący i byłoby dziwne, gdybyśmy go nie znaleźli”

– dodał profesor.

Według profesora Krzysztofa Pyrcia nie można potwierdzić, że wariant indyjski jest groźniejszy niż warianty, które krążą obecnie w Europie. Wyjaśnił, że dane, które pojawiają się w literaturze fachowej, sugerują, że indyjski wariant będzie wrażliwy na odporność, którą wytwarzamy po przechorowaniu czy też poprzez szczepienie.

Krzysztof Pyrć zastrzegł, że nie informacja, u kogo wykryto zakażenie wariantem indyjskim, jest objęta tajemniczą medyczną.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku