°C

Uwaga na… żaby! [ZDJĘCIA]

fot. M. Sawoch
 

Wiosna jest okresem migracji godowej płazów. W tym czasie największe zagrożenie dla żab i ropuch nie stanowią wracające z ciepłych krajów bociany, a pędzące samochody. Dlatego przy drodze między miejscowościami Lipy i Lubociesz w Nadleśnictwie Kłodawa pojawiły się specjalne znaki.

Dodatkowo wejście płazom na jezdnię utrudniają folie rozciągnięte wzdłuż drogi. Żaby i ropuchy, które chcą się przedostać na drugą stronę – wpadają do wiaderek. Stamtąd są wyciągane przez pracowników Stacji Dydaktycznej Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego i leśników, którzy przenoszą je umożliwiając dalszą, bezpieczną wędrówkę.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku