°C

Do czerwca trafi do Polski ok. 4,2 mln dawek szczepionki Pfizer

Fot. PAP/EPA/Alessandro Di Marco
 

Producent szczepionki Pfizer poinformował, że od 26 kwietnia rozpocznie wysyłanie kolejnych dawek do UE. Łącznie do czerwca samej szczepionki Pfizer mamy otrzymać około 4,2 mln dawek - poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Jak wymieniał szef rządu, w kwietniu do Polski ma trafić 418 tys. dawek, w maju – 1,2 mln dawek, a w czerwcu – 2,5 mln dawek. „Łącznie do czerwca samej szczepionki Pfizer mamy otrzymać około 4,2 miliona dawek” – podał i dodał, że harmonogram tygodniowych dostaw będzie znany wkrótce.

„To wspaniała wiadomość dla naszego Narodowego Programu Szczepień, który właśnie przyspieszył! A więc #SzczepimySię!”

– zakończył wpis na Facebooku Morawiecki.

Jak podano w czwartek w serwisie rządowym www.gov.pl, w Polsce wykonano dotąd 8 223 370 szczepień przeciw COVID-19, w tym pierwszą dawką 6 033 075 i 2 190 295 dawką drugą. Od 27 grudnia ub.r., do Polski dostarczono 10 032 440 dawek szczepionki.

Polscy pacjenci otrzymują obecnie dwudawkowe preparaty przeciw COVID-19, produkowane przez firmy Pfizer, Moderna i AstraZeneca. W środę, 14 kwietnia trafiła też do Polski pierwsza dostawa jednodawkowej szczepionki firmy Johnson & Johnson. Dostarczono ok. 120 tys. dawek. Preparat ma być stosowany m.in. u osób, które samodzielnie nie mogą dotrzeć do punktów szczepień.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku