°C

Morawiecki: cyfryzacja i inwestycje w nowe technologie to przyszłość Polski

Fot. facebook.com/MorawieckiPL
 

Cyfryzacja i inwestycje w nowe technologie to przyszłość Polski. Będziemy nadal wspierać rozwój tych strategicznych obszarów gospodarki - napisał w czwartek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

W środę w Warszawie zainaugurowano działalność Regionu Google Cloud dzięki współpracy amerykańskiego koncernu oraz Chmury Krajowej utworzonej przez PKO Bank Polski i Polski Fundusz Rozwoju.

Region Google Cloud w Warszawie jest pierwszą tego typu inwestycją w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki, „to 25. taki ośrodek na świecie i jedyny, jaki Google otworzy w tym roku w Europie”. Szef rządu wskazał, że „Polska jest bardzo dobrym miejscem na wszelkiego rodzaju inwestycje, szczególnie w zakresie technologii”.

Wcześniej, również w czwartek, na Twitterze premier, odpowiadając na słowa prezesa Google’a Sundara Pichaiego zapewnił, że Polska i on sam wysoko ceni długotrwałą współpracę z Google i jego wkład w budowę gospodarki cyfrowej. „Dziękujemy wam za wasze nieustające zaangażowanie w Polskę! – napisał Morawiecki. 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku