°C

Cudzoziemcy wracają na rynek pracy, ale powoli

fot. E.Kobelak
 

Obcokrajowcy powoli wracają na gorzowski rynek pracy. Rok temu, kiedy zaczęła się pandemia, duży trend wzrostowy w zatrudnieniu obywateli chociażby z Ukrainy mocno wyhamował, teraz zaczyna powoli wzrastać.

Nauczyliśmy się żyć z koronawirusem, choć plany rozwojowe pracodawców i zgłaszane przez nich potrzeby zatrudnienia kolejnych pracowników nadal są bardzo zachowawcze – mówi zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Gorzowie, Roman Rutkowski.

Powoli rozkręcają się też oferty pracy sezonowej, choć teraz może być ich mniej niż w latach przed covidem.

Jak dodaje Roman Rutkowski, zapotrzebowanie na pracowników z zagranicy jest nadal, a główną przeszkodą okazują się sprawy związane z dopełnieniem wszystkich formalności. Rąk do pracy najbardziej brakuje w budownictwie.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku