°C

Wysokie grzywny za niebezpieczną jazdę

fot. Lubuska Policja
 

Policjanci z gorzowskiej grupy SPEED wielokrotnie za popełnione przez kierowców wykroczenia rezygnują z nałożenia mandatu i sprawy kierują do sądu. Za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym kolejni kierowcy będą musieli zapłacić 4 tys. i 5 tys. zł grzywny.

Jak podkreślił Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp., to potwierdzenie, że zbyt szybka jazda nie jest akceptowana i powoduje zagrożenia.

„Grupa SPEED została powołana do eliminowania z dróg kierowców, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego. Policjanci w nieoznakowanych radiowozach spotykają się z niebezpiecznymi zachowaniem na drogach Gorzowa i okolic. Taka jazda kończy się dla kierowców kontrolą i poważnymi konsekwencjami” – powiedział policjant.

Kierowca audi, 25-latek z powiatu gorzowskiego, będzie musiał zapłacić 5 tys. zł grzywny za jazdę z prędkością 171 km/h na drodze wojewódzkiej. To o 121 km/h niż było dozwolone w miejscu jego zatrzymania. Z kolei 23-letni kierowca BMW miał na liczniku 162 km/h i na wiosek policjantów sąd nałożył na niego 4 tys. zł grzywny.

Do obu sytuacji doszło pod koniec lutego 2021 r. na drodze wojewódzkiej nr 132 w miejscowościach, gdzie jest ograniczenie prędkości do 50 km/h.

„Po przekroczeniu dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h na godzinę, kierujący muszą się liczyć nie tylko z wysokimi karami. To także utrata prawa jazdy na trzy miesiące. W tym roku w takich okolicznościach gorzowscy policjanci zatrzymali uprawnienia prawie 200 osobom” – dodał Jaroszewicz.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku