°C

Restauratorzy ze wsparciem miasta

FOT. B.Nowosielski
 

Jeden grosz za metr kwadratowy powierzchni ogródka letniego, ale także możliwość powiększenia takiego miejsca przy lokalu gastronomicznym – to forma pomocy, udzielana od roku przez gorzowski magistrat lokalnym gastronomom w dobie pandemii.

Nie zanosi się na razie na to, aby restauratorzy mogli w zbliżającym się sezonie przyjmować gości wewnątrz swoich lokali, stąd w miarę możliwości będą mogli powiększać teren przed nimi. Będą też utrzymane zniżki  – wyjaśnia rzecznik Urzędu Miasta, Wiesław Ciepiela.

Przypomnijmy, pakiety pomocowe miasta dla lokalnych przedsiębiorców ruszyły dokładnie rok temu. Najpierw była to „Gorzowska Dycha”, a następnie „Gorzowska Dycha Bis”. W ich ramach była m.in. możliwość umorzenia czynszu dla najemców miejskich lokali czy też ulgi w podatkach.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku