°C

Spisz się bezpiecznie

GUS
 

Trwa Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań. Obowiązkową formą jest samospis internetowy poprzez stronę spis.gov.pl. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon lub na infolinii spisowej.

Pierwsze dwa tygodnie spisu przebiegają w naszym województwie planowo – powiedział wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Zachęca też do tego, by nie odkładać obowiązku wzięcia udziału w spisie na ostatnią chwilę.

W naszym województwie powołano także ponad 400 rachmistrzów spisowych, którzy dotrą do tych mieszkańców, którzy się nie spiszą przez internet. Z uwagi na pandemię, zrobią to telefonicznie. Jak wyjaśnia Roman Fedak, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, rachmistrzowie i statystycy będą korzystali – ze względów bezpieczeństwa – tylko z jednego numeru telefonu.

Przypomnijmy, do samospisu przez telefon udostępniono numer 22 279 99 99. 

W województwie lubuskim mamy około 385 tysięcy gospodarstw domowych i blisko milion mieszkańców. Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań zawiera 38 pytań. Należy na nie odpowiedzieć do końca września.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku