°C

Gorzowskie obchody rocznicy katastrofy

fot:E.Kobelak
 

Wspólną modlitwą i złożeniem kwiatów na grobach Anny i Bartosza Borowskich uczczono pamięć uczestników katastrofy pod Smoleńskiej w jej 11 rocznicę. 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie polskiego rządowego samolotu Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Na pokładzie samolotu było też dwoje gorzowian.

– Wszyscy pamiętamy ten tragiczny poranek – mówi wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

– Mimo że minęło już jedenaście lat, mi wciąż wydaje się, że wszystko to wydarzyło się całkiem niedawno – mówiła europoseł Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Rafalska:

– Ta katastrofa odebrała nam wspaniałych ludzi – mówi prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki:

Uczestnicy dzisiejszych uroczystości złożyli także kwiaty pod „Krzyżem Katyńskim”, by uczcić pamięć zamordowanych Polaków w 1940 roku, w lasach katyńskich. Tam także odbyła się krótka modlitwa i przemówienie wojewody.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku