°C

W sobotę w Łodzi pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

Fot. Telewizja Polska/YouTube
 

W sobotę w Łodzi odbędzie się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. W południe w archikatedrze łódzkiej celebrowana będzie msza święta, następnie trumna z ciałem artysty zostanie złożona na cmentarzu parafialnym w Grotnikach. W tej miejscowości muzyk mieszkał.

Proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach ojciec Bernard Briks powiedział Katolickiej Agencji Informacyjnej, że Krzysztof Krawczyk nie wstydził się swojej wiary, mówił o Bogu, a jego koncerty i spotkania z nim pomogły wielu osobom wejść na drogę Bożą.

Krzysztof Krawczyk zmarł w Poniedziałek Wielkanocy – 5 kwietnia – w szpitalu w Łodzi. Miał 74 lata. Przed świętami Wielkanocnymi artysta przebywał w szpitalu w związku z powikłaniami po COVID-19.

Krzysztof Krawczyk był piosenkarzem, gitarzystą i kompozytorem. W latach 1963-1973 i 1976 był wokalistą zespołu Trubadurzy. W roku 1973 rozpoczął karierę solową. Koncertował w Polsce, Europie i na świecie. Nagrywał i tworzył albumy muzyczne o różnorodnej stylistyce.

CZYTAJ TAKŻE: Krzysztof Krawczyk w rozmowie z Polskim Radiem mówił, że uważa się za człowieka urodzonego w czepku, bo dzięki Opatrzności może śpiewać. Artysta zmarł wczoraj w wieku 74 lat. Podczas swojej kariery związany był z Polskim Radiem.

W sobotę w Łodzi pogrzeb Krzysztofa Krawczyka Radio Gorzów 15 kwietnia 2021

Fot. Polskie Radio


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku