°C

Korupcyjna propozycja b. przewodniczącego sejmiku?

Fot. Radio Zachód
 

W cieniu podpisania umowy na budowę szpitala dziecięcego w Zielonej Górze wracamy do spraw gorzowskiej lecznicy sięgających czasów kiedy kierował nią Marek Twardowski. Jak powiedział dziś w Radiu Zachód były dyrektor szpitala w Gorzowie, który zarządzał tą placówką od maja 2012r., został on powołany, aby wyprowadzić szpital na prostą, co w jego ocenie się udało.

Jak jednak twierdzi, w czasie sprawowania funkcji spotykał się z próbami protekcji ze strony ówczesnego przewodniczącego sejmiku Tomasza Możejki, który był wówczas prominentnym członkiem Platformy Obywatelskiej:

Kierowanie szpitalem przez Twardowskiego zakończyło się latem 2013r. w cieniu skandalu. Ze strony marszałek Elżbiety Polak padły oskarżenia o niewywiązanie przez dyrektora z umowy. Sprawę na wniosek Polak badała także prokuratura, która nie dopatrzyła się uchybień w zarządzaniu szpitalem. W październiku ub.r. sąd orzekł wypłatę na rzecz Twardowskiego zadośćuczynienia w kwocie prawie 64 tys. złotych:

Do sprawy tej odniósł się Tomasz Wróblewski, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, który stwierdził, że nieprawidłowości w pracy Twardowskiego jednak były:

Jak dodaje Wróblewski, niedostarczenie dokumentów stanowiło zagrożenie dla przekształcenia gorzowskiego szpitala w spółkę i dofinansowania tego procesu przez Ministerstwo Zdrowia.

Zdaniem dyrektora Wróblewskiego, choć Twardowski uzyskał satysfakcjonujący go wyrok, to władze województwa miały w tej sprawie rację:

Próbowaliśmy skontaktować się z Tomaszem Możejką, jednak jego telefon nie odpowiada.

Całej rozmowy z Markiem Twardowskim można posłuchać tutaj.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku