°C

Zaczęło się… Zmiany na głównym skrzyżowaniu w centrum

fot:E.Kobelak
 

Kto może, niech lepiej omija centrum – radzili urzędnicy i to stało się faktem dzisiaj. Częściowo zamknięto skrzyżowanie przy Letniej. Powód to kolejny etap remontu Chrobrego. Miejski inżynier ruchu Rafał Krajczyński zapewniał na naszej antenie, że przygotowania do tej operacji trwały grubo ponad pół roku. Mimo to sytuacja będzie bardzo trudna, bo nie ma zbyt wielu możliwości objechania newralgicznego  rejonu.

I tak np. nie pojedziemy już w stronę Mostu Staromiejskiego od strony Wybickiego, bo ten wjazd w Chrobrego właśnie wyłączono z ruchu. Z Wybickiego wjedziemy do centrum tylko w stronę Jagiełły i to po pasie, który przed remontem służył do jazdy w odwrotnym kierunku – z Jagiełły do Wybickiego, a teraz został podzielony na dwa kierunki. Jest więc ciasno. Stąd takie, a nie inne propozycje objazdów –  wyjaśnia Rafał Krajczyński.

W rejonie samego skrzyżowania wyłączone zostały światła, ograniczona też jest liczba przejść dla pieszych:

Zmiany dotyczą też pasażerów MZK. Przede wszystkim zamknięty został przystanek przy Arsenale. Przystanek zastępczy usytuowany jest przed katedrą na Chrobrego, na wysokości tzw. Titanica.

 

Poniżej tymczasowe trasy przejazdu dla linii autobusowych kursujących tym skrzyżowaniem:

Linie autobusowe 100, 101, 111, 134, 136:

W kierunku most Staromiejski: od ronda Kosynierów Gdyńskich pojadą ulicami: Estkowskiego – Orląt Lwowskich (Orląt Lwowskich) – Sikorskiego (Zakład Energetyczny) – Chrobrego (Katedra) i tutaj powrót na stałą trasę.

W kierunku przystanku Krzywoustego: od mostu Staromiejskiego pojadą ulicami: Chrobrego (Katedra – przystanek na wysokości Biurowca „Titanic” i ul. Obotryckiej) – Sikorskiego – Kosynierów Gdyńskich (Kosynierów Gdyńskich-Biblioteka) – rondo Kos. Gdyńskich i tutaj powrócą na stałą trasę.

Linie autobusowe 103, 110, 401, 502, 504:

W kierunku mostu Staromiejskiego od skrzyżowania z ulicą Estkowskiego przejazd aleją Konstytucji 3 Maja z pominięciem przystanku AWF – Sikorskiego (Zakład Energetyczny) – Chrobrego (Katedra) i tutaj powrót na stałą trasę.

W kierunku alei Konstytucji 3 Maja: od mostu Staromiejskiego pojadą ulicami Chrobrego (Katedra – przystanek na wysokości Biurowca „Titanic” i ul. Obotryckiej) – Sikorskiego (Zakład Energetyczny – przystanek tramwajowy w kierunku Wieprzyc) – Aleje Konstytucji 3 Maja – powrót na stałą trasę od skrzyżowania z ul. Estkowskiego.

Linia autobusowe 107:

UWAGA! Linia nie będzie obsługiwała przystanków: Jagiełły w obu kierunkach), Katedra (w kierunku Zakanala), Arsenał (w kierunku Górczyna), Wał Okrężny i Zielona w obu kierunkach).

W kierunku Ogrodów Pracowniczych od przystanku Góra Powstańców pojedzie ulicami: Jagiełły – Warszawska (Muzeum) – Trasa Nadwarciańska (Rondo Santockie) – Most Lubuski – Trasa Nadwarciańska – Zielona – od skrzyżowania z ulicami Woskową i Grobla powrót na stałą trasa.

W kierunku pętli Działkowców od przystanku „Owcza” pojedzie ulicami: Grobla – Zielona (Zielona I) – Trasa Nadwarciańska – Most Lubuski – Trasa Nadwarciańska – Warszawska (Rondo Santockie, Muzeum) – Jagiełły i dalej przez Rondo Zgody przy białym kościele do przystanku Góra Powstańców znajdującym się przy ul. Walczaka, od którego powróci na stałą trasę.

Linia autobusowa 125:

UWAGA! Linia nie będzie obsługiwała przystanków: Jagiełły (w obu kierunkach), Katedra (w kierunku Zawarcia) i Arsenał (w kierunku Górczyna).

W kierunku pętli Śląska-Pole Golfowe od przystanku „Góra Powstańców” pojedzie ulicami: Jagiełły – Warszawska (Muzeum) – Trasa Nadwarciańska (Rondo Santockie) – Most Lubuski – Trasa Nadwarciańska – Zielona – Grobla (Zielona, Wał Okrężny) – od Ronda Św. Jerzego powrót na stałą trasę.

W kierunku pętli Dekerta-Szpital od Ronda św. Jerzego pojedzie: ul. Grobla (Wał Okrężny, Zielona) – Zielona (Zielona I) – Trasa Nadwarciańska – Most Lubuski – Trasa Nadwarciańska – Warszawska (Rondo Santockie, Muzeum) – Jagiełły – Rondo Zgody przystanku Góra Powstańców powróci na stałą trasę.

Linie autobusowe obsługujące teren Gminy Deszczno 112, 116, 118, 127, 133:

Linie jadąc w kierunku Centrum będą kończyły trasę na przystanku tymczasowym Katedra znajdującym się na wysokości biurowca Titanic, natomiast trasę będą rozpoczynały na przystanku Katedra znajdującym się vis-a-vis Katedry.

Linia autobusowa 501 w kursach rozpoczynających się w śródmieściu:

Przystankiem początkowym weekendowych kursów rozpoczynających trasę w śródmieściu będzie przystanek AWF. Następnie trasa tych kursów będzie identyczna jak pozostałych kursów wykonywanych od przystanku Kostrzyńska-MZK.

Zawieszone zostanie funkcjonowanie następujących przystanków autobusowych:

Arsenał dla wszystkich linii,

Katedra (przystanek autobusowy w kierunku Zawarcia) dla linii 107 i 125

AWF w obu kierunkach dla linii 103, 110, 401, 502, 504,

Zakład Energetyczny w kierunku centrum dla linii 501,

Wał Okrężny oraz Zielona (przystanek przy ul. Grobla) obustronnie dla linii 107,

Jagiełły obustronnie dla linii 107, 112, 116, 118, 125, 127 i 133.

Dla poszczególnych linii zostaną uruchomione następujące przystanki:

Muzeum obustronnie dla linii 107 i 125,

Rondo Santockie przy ul. Warszawskiej dla linii 107 i 125,

Rondo Santockie przy Trasie Nadwarciańskiej dla linii 107 i 125,

Zielona oraz Wał Okrężny (przystanki przy ul. Grobla) dla linii 125 obustronnie,

Zielona w kierunku Ronda Santockiego (przystanek przy ul. Zielonej na wysokości posesji 55-58) dla linii 107 oraz 125,

Katedra (przystanek przelotowy) na wysokości ul. Obotryckiej dla linii 100, 101, 103, 110, 111, 134, 136, 401, 502, 504,

Katedra (przystanek końcowy) na wysokości południowej krawędzi biurowca „Titanic” oraz pubu Ósemka dla linii 112, 116, 118, 127, 133,

Zakład Energetyczny (przystanek tramwajowy) w kierunku Katedry dla linii: 100, 101, 103, 110, 111, 134, 136, 401, 502, 504,

Zakład Energetyczny (przystanek tramwajowy w kier. Wieprzyc) dla linii: 103, 110, 401, 502, 504,

Kosynierów Gdyńskich-Biblioteka dla linii 100, 101, 111, 134, 136. Uwaga! Przystanek nie będzie obsługiwany przez linię T2.

Orląt Lwowskich dla linii 100, 101, 111, 134, 136.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku