°C

Opłata za śmieci ma być zależna od zużycia wody

 

Miasto rozważa wprowadzenie opłat za śmieci powiązanych ze zużyciem wody.

Kilka dni temu szefowa MG6 mówiła na naszej antenie, że jej biuro myśli o podwyżkach stawek za odbiór śmieci. Okazało się, że podczas pandemii produkujemy znacznie więcej odpadów i stawka 24 zł za osobę niedługo może nie wystarczyć. Dziś prezydent Jacek Wójcicki mówił w Radiu Gorzów, że system naliczania opłat może się całkowicie zmienić. Nie będziemy już płacić od osoby, bo wciąż jest wielu nieuczciwych mieszkańców, którzy nie zgłaszają wszystkich domowników. Dlatego miasto myśli o wprowadzeniu opłat uzależnionych od zużycia wody w danym mieszkaniu. Zdaniem prezydenta to bardziej uczciwe i sprawiedliwe:

Prezydent uważa, że taki system sprawdza się z wielu innych miastach:

Jak pomysł oceniają mieszkańcy?

Prezydent chciałby, aby system naliczania opłat w zależności od zużycia wody wszedł w życie na terenie Mg6 jeszcze w tym roku.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku