°C

W Lubuskiem pacjenci zajmują 592 łóżka z 925 dla chorych na COVID-19

Fot. PAP/Piotr Polak
 

W lubuskich szpitalach dla chorych na COVID-19 jest przygotowanych 925 łóżek. W piątek 592 z nich były zajęte. Na 77 łóżek z respiratorami pacjentów leczono na 41 – poinformował w piątek dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

W Szpitalu Tymczasowym w Zielonej Górze przebywa obecnie 59 pacjentów chorujących na COVID-19, w tym 9 na łóżkach z respiratorami. Do tego szpitala są kierowani chorzy z różnych miejscowości woj. lubuskiego.

Pacjenci z COVID-19 przebywają również w innych lubuskich szpitalach wyznaczonych przez wojewodę do walki z pandemią. Łóżka dla zakażonych wirusem SARS-CoV-2 są m.in. w szpitalach w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Drezdenku, Torzymiu, Żaganiu, Żarach i w Słubicach.

Jak przekazał Zieleński w Lubuskiem, podobnie jak w całym kraju, w ostatnim czasie rośnie liczba zachorowań na COVID-19 i związanych z tym hospitalizacji. Zgodnie z wytycznymi resortu zdrowia podjęto już działania mające na celu zwiększenie liczby łóżek covidowych w województwie.

„W krótkim czasie możemy zwiększyć liczbę łóżek dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 do ponad 1,3 tys. W tym tygodniu zapadła już decyzja o powiększeniu bazy łóżek w szpitalach w Gorzowie (30) i Zielonej Górze (23)”

– powiedział Zieleński.

Z piątkowego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w województwie lubuskim potwierdzono 585 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Zmarło 13 osób, w tym 10 na COVID-19 i trzy mające choroby współistniejące.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku