°C

Austria chce kupić szczepionki przeciwko Covid-19 od Rosji i Chin

Fot. PAP/EPA/Zoltan Mathe
 

Austria jest zainteresowana szczepionkami przeciwko koronawirusowi z Rosji i Chin. Potwierdził to kanclerz Sebastian Kurz - informuje w piątek agencja dpa.

„Trwają rozmowy z różnymi producentami” – powiedział kanclerz Kurz podczas konferencji w Wiedniu.

„Jeśli Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdzi na przykład rosyjską szczepionkę Sputnik V, jest to oczywiście opcja dla wielu krajów europejskich, w tym Austrii”

– powiedział kanclerz.

Izrael, Austria i Dania ogłosiły w czwartek zawarcie porozumienia w celu rozwoju i produkcji nowych generacji szczepionek przeciwko Covid-19.

Kraje te uzgodniły, że stworzą „fundusz badawczo-rozwojowy” i „rozpoczną wspólne wysiłki na rzecz produkcji nowych szczepionek” – oświadczył premier Izraela Benjamin Netanjahu na wspólnej konferencji prasowej z kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem i duńską premier Mette Frederiksen.

W ciągu ostatniej doby odnotowano w Austrii 2668 nowych zakażeń koronawirusem.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku