°C

Pieniądze na aktywizację seniorów

E.Kobelak
 

29 klubów i 16 domów dla osób starszych pozwolił założyć w naszym województwie rządowy program "Senior+". W jego kolejnej edycji do wzięcia jest 60 mln zł. Lubuskie organizacje mogą postarać się też o dofinansowanie projektów aktywizujących seniorów w kwocie od 25 do 250 tysięcy w ramach programu "Aktywni+".

Rozpoczął się kolejny nabór wniosków w ramach „Senior+” . Program zakłada tworzenie miejsc, gdzie osoby starsze mogą spędzać czas z rówieśnikami, wspólnie czytać czy gotować. Mówi wojewoda lubuski, Władysław Dajczak:

O dofinansowanie projektów skierowanych do osób starszych będą mogły ubiegać się m.in. organizacje pozarządowe. W ramach programu „Aktywni+” środki przyznawane będą w czterech priorytetowych obszarach: aktywność i partycypacja społeczna, przygotowanie do starości oraz włączenie cyfrowe. O szczegółach mówi dyrektor Wydziału Polityki Społecznej LUW, Grażyna Jelska:

Do programu Senior+ oferty można składać do 24 marca. Natomiast w przypadku „Aktywni+” termin zgłoszeń to 26 marca.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku