°C

Światowy Dzień Otyłości a pandemia

Fot. Envato
 

Przez rok trwania pandemii koronawirusa średni przyrost masy ciała w całej populacji Polski wyniósł prawie 2 kg. Średnio o półtorej godziny więcej dziennie spędziliśmy przed ekranem komputera lub telewizora.

Tymczasem około 53 procent kobiet i 68 procent mężczyzn ma nadmierną masę ciała, a 25 procent Polaków choruje na otyłość – wynika z badania przeprowadzonego w lutym tego roku w ramach kampanii „Porozmawiajmy szczerze o otyłości” na grupie 1070 Polaków.

Profesor Paweł Bogdański – Kierownik Katedry Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych i Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu podkreślił, że zajmujemy piąte miejsce na świecie pod względem liczby dzieci z nadmierną masa ciała, a polskie dzieci należą do najszybciej tyjących w Europie.

Osoby otyłe i z nadmierną masą ciała częściej chorują na COVID-19, a przebieg choroby jest zwykle ciężki.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku