°C

Mija rok od wykrycia pierwszego przypadku COVID-19. Pacjentem 0 okazał się Lubuszanin

Fot. A.Steciąg
 

Mija rok od ujawnienia pierwszego w Polsce przypadku zakażenia COVID-19. Pacjentem zero okazał się Lubuszanin pan Mieczysław. Mężczyzna trafił do szpitala w Zielonej Górze.

Podczas zwołanej rok temu konferencji prasowej, wojewoda lubuski Władysław Dajczak zapewniał, że wszystkie procedury zadziałały prawidłowo:

Z kolei wojewódzki inspektor sanitarny Dorota Konaszczuk mówiła wówczas, że pod kontrolą sanepidu w województwie lubuskim jest 97 osób:

Dziś pacjent 0, w rozmowie z dziennikarzem Radia Zachód mówi, że na początku nie wiedział, że jego złe samopoczucie może być wynikiem zakażenia koronawirusem

Dodajmy, że pierwszy przypadek koronawirusa u mieszkańca Gorzowa wykryto 23 marca. Pacjentem okazał się młody mężczyzna, który wcześniej miał kontakt z osobą z zagranicy, do szpitala zgłosił się sam.

Do dziś w Polsce wykryto ponad 1 milion 735 tys przypadków


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku