°C

Gorzowscy archeolodzy przygotowują wystawę

fot:E.Kobelak
 

Gorzowscy archeolodzy przygotowują wystawę tego, co przez ostatnie lata odkryto pod remontowanymi ulicami centrum miasta. Najwięcej "archeologicznych skarbów" znaleziono pod ulicą Sikorskiego, choć ślady przeszłości miasta skrywała także ulica Spichrzowa czy Chrobrego.

Na naszej antenie wielokrotnie informowaliśmy o kolejnych sukcesach archeologów, choćby wtedy gdy trafiali na mury średniowiecznych budowli, krypty czy przedmioty codziennego użytku sprzed setek lat. Okazuje się jednak, że na wystawę trzeba będzie poczekać dłużej niż początkowo planowano. Mówi Stanisław Sinkowski, archeolog Muzeum Lubuskiego w Gorzowie:

Pracownicy gorzowskiego muzeum zdecydowali, że wstępem do opracowywanej wystawy będzie prezentacja tego co odnaleziono w dawnym cokole pomnika Adam Mickiewicza

Wystawa, która ma odbyć się w muzeum przy ulicy Warszawskiej zaplanowana została na 26 marca, tak by wpisała się w gorzowskie obchody Dnia Pioniera.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku