°C

Stan szczepień przeciw COVID-19 w Europie

Fot. PAP/EPA/Mourad Balti Touati
 

W Polsce wykonano dotąd ponad 3,3 mln szczepień przeciw COVID-19, z czego ponad 1,1 mln drugą dawką. Po iniekcjach zgłoszono blisko 3,5 tys. niepożądanych odczynów, w większości łagodnych.

Liczba osób w Wielkiej Brytanii, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 przekroczyła 20 milionów – ogłosił w niedzielę minister zdrowia Matt Hancock. Wielka Brytania jest zdecydowanym liderem w Europie, jeśli chodzi o szczepienia.

„Jestem absolutnie zachwycony, że ponad 20 milionów ludzi zostało zaszczepionych w całej Wielkiej Brytanii – to absolutnie fantastyczny wynik. Chcę podziękować każdej osobie, która zgłosiła się po szczepionkę, ponieważ wiemy z coraz większą pewnością, że szczepionka chroni was, chroni wasze społeczności, a także jest drogą wyjścia z tej sytuacji dla nas wszystkich”

– powiedział Matt Hancock na zamieszczonym na Twitterze nagraniu wideo.

Stan szczepień przeciw COVID-19 w Europie Radio Gorzów 15 kwietnia 2021


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku