°C

Ruszył nabór. Wnioski już wpływają

fot:E.Kobelak
 

Dziś rano ruszył nabór do gorzowskich przedszkoli. Dotychczas rodzice złożyli ponad 350 elektronicznych wniosków. Zgodnie z harmonogramem naboru, na wybór placówki, rejestrację elektroniczną na stronie www.eurzad.gorzow.pl, a następnie wydrukowanie, podpisane i dostarczenie wniosku do placówki pierwszego wyboru, rodzice mają czas do 12 marca.

W tym roku miasto przygotowało ponad 1200 miejsc, w tym około 1000 dla dzieci 3-letnich, to dużo więcej niż w roku ubiegłym. Iwona Sancewicz z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta przypomina, że o otrzymaniu miejsca w przedszkolu decyduje liczba punktów, a nie kolejność zgłoszeń:

W Przedszkolu Miejskim nr 7 przy ulicy Głowackiego, dla dzieci 3-letnich przygotowano aż 50 miejsc. – Pierwsze podania już wpływają – mówi wicedyrektor przedszkola Marzanna Joniec:

Tegoroczna oferta przedszkolna została wzbogacona o nową placówkę na osiedlu Europejskim, która będzie mogła przyjąć setkę maluchów. Choć przedszkole będzie publiczne, to poprowadzi je prywatny przedsiębiorca. Nabór do tej placówki odbywa się tak jak do pozostałych miejskich przedszkoli. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do danych placówek zostaną ogłoszone 8 kwietnia do godz. 12.00.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku