°C

Co będzie w katedralnej wieży?

fot. M. Sawoch
 

Choć gorzowska katedra jest otwarta dla wiernych - w świątyni odprawiane są nabożeństwa, to zarówno wewnątrz jak i dookoła kościoła wciąż prowadzone są prace remontowe i porządkowe.

Na otwarcie czeka na przykład wieża katedralna. – Docelowo będzie ona pełniła funkcję wieży widokowej, będzie także miejscem ekspozycji ważnych artefaktów – mówi proboszcz parafii katedralnej ksiądz Zbigniew Kobus.

Wieża katedralna będzie miała zabezpieczania przeciwpożarowe i antywłamaniowe. Na odnowienie czekają jeszcze główne i boczne drzwi świątyni. We wnętrzu kościoła, na filarach mają pojawić się konsole, na których umieszczone zostaną figury świętych – głownie polskich świętych.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku