°C

Są wstępne wyniki sekcji zwłok 80 – letniego pacjenta

fot. F.Praski
 

Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok 80 - letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w niedzielny wieczór, po kilku dniach intensywnych poszukiwań. Przypomnijmy, wcześniej gorzowianin z chorobą Alzheimera opuścił szpital. Nikt nie powiadomił o tym jednak rodziny pacjenta.

 Jak mówi rzecznik prokuratury okręgowej w Gorzowie Łukasz Gospodarek, bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny była niewydolność krążeniowo – oddechowa:

Nie wiadomo jeszcze, kiedy będą znane pełne wyniki sekcji zwłok mężczyzny. Przypomnijmy, że gorzowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Do tej pory nikt nie usłyszał zarzutów. Jak mówił Łukasz Gospodarek prokuratura bada także inne wątki w tej sprawie m.in. okoliczności opuszczenia przez 80 – latka gorzowskiego szpitala.

Dodajmy także, że lekarz, który wypuścił pacjenta z lecznicy, został zwolniony. Sprawę wyjaśnia również NFZ i Okręgowa Izba Lekarska.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku