°C

Obywatelska inicjatywa uchwałodawcza w rękach gorzowian!

fot. M. Sawoch
 

Gorzowianie otrzymali kolejne narzędzie wpływu na życie miasta. Podczas wczorajszej sesji radni przyjęli uchwałę w sprawie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej.

Porządkuje ona zasady składania przez mieszkańców inicjatyw uchwałodawczych i określa wymogi, jakie muszą zostać spełnione. Możliwość złożenia przez mieszkańców inicjatywy uchwałodawczej nie jest nowością, wczorajsza uchwała określa jednak jasne i czytelne zasady takich działań.

 – By złożyć obywatelską inicjatywę uchwałodawczą, mieszkańcy muszą utworzyć komitet składający się z przynajmniej 5 osób, a ich inicjatywa może dotyczyć wyłącznie spraw będących w kompetencjach rady miasta – mówi dyrektor Biura Rewitalizacji i Konsultacji Anna Bonus Mackiewicz:

– Aktywność i zaangażowanie mieszkańców w życie miasta jest coraz większe, jestem przekonana, że gorzowianie będą korzystać z takiej możliwości – dodaje dyrektor Anna Bonus Mackiewicz:

Wczorajsza decyzja Rady Miasta Gorzów to efekt prac radnych z komisji Skarg Wniosków i Petycji oraz urzędu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku