°C

Dokument określający kierunki rozwoju Gorzowa

fot. M. Sawoch
 

Rada miasta jednogłośnie poparła przygotowane studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gorzowa. To bardzo ważny dokument określający kierunki rozwoju miasta na najbliższe lata.

Studium przygotowane przez gorzowskich urbanistów wskazuje m.in. to, które tereny przeznaczone zostaną pod przemysł, rekreacje czy budownictwo jednorodzinne. Mówi wiceprezydent miasta Jacek Szymankiewicz:

– Do bardzo dobrze przygotowany i napisany dokument – mówiła szefowa klubu radnych Kocham Gorzów Marta Bejnar Bejnarowicz:

– Podoba mi się m.in. to, że przedsiębiorcy zainteresowani inwestycjami w naszym mieście będą wiedzieli gdzie i co mogą zbudować – mówi przewodniczący rady miasta z klubu Gorzów Plus Jan Kaczanowski

– Każdy mieszkaniec może zajrzeć do tego dokumentu i sprawdzić jak może rozwijać się okolica w której mieszka – mówi szef klubu radnych Koalicja Obywatelska Radosław Wróblewski:

– Nasze studium może być wzorem dla innych gmin – mówił wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość Sebastian Pieńkowski:

Warto dodać, że pierwsze race nad studium rozpoczęły się w 2014 roku.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku