°C

Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu oficjalnie powołane

Fot. UM
 

Gorzowscy radni jednogłośnie powołali dziś Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Oficjalnie placówka ruszy 1 września. Pierwsza siedziba mieścić będzie się w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego przy ulicy Pomorskiej. Docelową siedzibą CEZiB będą poszpitalne budynki przy ulicy Warszawskiej.

W nowej szkole uczyć będą się uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego. Zespoły te formalnie istnieć mają tylko do końca sierpnia. Uchwały intencyjne w tej sprawie także przegłosowali dziś radni.

– Powołanie CEZiB to inwestycja w nasza młodzież – mówił prezydent miasta Jacek Wójcicki:

– Nie jesteśmy przeciwni tworzeniu tej szkoły, dziwi nas tylko pośpiech z jakim podejmuje się decyzje – mówiła Barbara Zajbert, szefowa Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gorzowie:

– Chcemy, by nasi uczniowie jak najszybciej mogli korzystać z tej części obiektów przy ul. Warszawskiej, które będą gotowe dużo wcześniej niż pozostałe – odpowiedziała dyrektor Wydziału Edukacji Renata Pliżga

Dzisiejsza sesja była ostatnią szansą na powołanie CEZiB. Według prawa oświatowego, wszelkie działania dotyczące powołania czy likwidacji szkół w najbliższym roku szkolnym, muszą zostać podjęte do końca lutego.
– Kształcenie młodzieży jest sprawą kluczową – mówił przewodniczący rady miasta z klubu Gorzów Plus Jan Kaczanowski

Szef klubu radnych PiS i wiceprzewodniczący rady miasta Sebastian Pieńkowski, wielokrotnie powtarzał, że szkoła ta jest w mieście niezbędna, teraz powtórzył swoje słowa:

Miasto konsekwentnie realizuje swoje plany – dodaje radny klubu Kocham Gorzów Krzysztof Kochanowski:

Teraz należy spodziewać się ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora CEZiB – mówi szef klubu radnych Koalicja Obywatelska Radosław Wróblewski:

Koszt budowy CEZiB przy ul. Warszawskiej to ponad 100 milionów złotych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku