°C

Zniesione opłaty roamingowe mają być przedłużone do 2032 roku

Fot. Envato
 

Przepisy znoszące dodatkowe opłaty za rozmowy z telefonów komórkowych za granicą mają obowiązywać przez kolejnych 10 lat, czyli do 2032 roku. Taka jest propozycja Komisji Europejskiej, ale wiadomo, że zostanie ona zaakceptowana przez unijne kraje. Przepisy dotyczące zniesienia roamingu wygasają w przyszłym roku.

Beata Płomecka.

 

Likwidację roamingu trzeba było przeprowadzić w Unii regulacjami, bo operatorzy komórkowi nie chcieli dobrowolnie rezygnować z dodatkowych opłat, mimo wielokrotnych apeli Komisji Europejskiej. Stopniowo, od 2012 roku, ceny za połączenia w roamingu były niższe, a w 2017 roku został on zlikwidowany. Obecnie za rozmowy z telefonów komórkowych, wysyłane smsy czy internet w komórce płacimy za granicą tyle samo co w kraju.

Wraz z przedłużeniem regulacji Komisja zaproponowała dodatkowe ułatwienia, gwarantujące konsumentom prawo do takiej samej jakości i szybkości krajowego połączenia i zagranicznego. Zapewniony ma być też lepszy dostęp do służb ratunkowych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku