°C

Nowy mural i zieleń – w Gorzowie powstaje park kieszonkowy

źródło: UM Gorzów
 

Rozpoczęły się prace nad pierwszym parkiem kieszonkowym w Gorzowie, który powstanie na osiedlu Słonecznym. Sama ulica Słoneczna zresztą także doczeka się przebudowy: będzie nowa nawierzchnia, chodniki i reorganizacja sposobu parkowania. Teraz dołączy do tego zielona wysepka w miejscu gęstej zabudowy i przestrzeń do odpoczynku dla mieszkańców.

Za urzędnikami pierwsze rozmowy z mieszkańcami. Wiadomo już, że minipark pojawi się dokładnie przy skrzyżowaniu ul. Słonecznej z placem Słonecznym. Mówi Iga Kalbarczyk z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji w magistracie:

Podczas konsultacji można było zobaczyć i ocenić wstępny projekt, ale też wybrać mural, który ozdobi ścianę pobliskiego budynku w ramach projektu:

Park kieszonkowy tworzony jest we współpracy z czterema firmami i przy zaangażowaniu pracowników ADM 5. Na razie nie wiadomo, jakie będą koszty przedsięwzięcia ani kiedy dokładnie park powstanie. Remont ulicy Słonecznej powinien natomiast rozpocząć się jeszcze w tym roku. 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku