°C

Broń pancerna w miniaturze [ZDJĘCIA]

fot M. Sawoch
 

W gorzowskim Spichlerzu można oglądać ponad 60 pojazdów w skali 1:35, używanych przez Wojsko Polskie w okresie od I wojny światowej po czasy współczesne. Wśród eksponatów znalazł się m.in. pierwszy czołg używany przez Wojsko Polskie: Renault FT-17 oraz najbardziej znany czołg okresu II wojny światowej, czyli T-34. Autorami wystawy są Marcin Kamiński i Krzysztof Bartkowiak.

Dużą część eksponatów poświęcono 1 Dywizji Pancernej pod dowództwem gen. Stanisława Maczka. Nie zabrakło też akcentów regionalnych, reprezentowanych przez modele pojazdów wchodzących w skład 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

Wystawę „Broń pancerna w modelach pojazdów wojskowych” można oglądać w Spichlerzu przy ul. Fabrycznej do końca marca.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku