°C

Dzień Języka Ojczystego w I LO

autor: Piotr Wiśniewski
 

Dzisiejsze obchody Dnia Języka Ojczystego w I LO, zainaugurowały współpracę szkoły z Wydziałem Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zdaniem dyrektora I LO Mariusza Biniewskiego, początek współpracy z poznańską uczelnią daje szerokie możliwości dla uczniów z Puszkina.

Prof. dr hab. Krzysztof Skibski z UAM-u widzi współpracę z I LO na dwóch płaszczyznach – społecznościowej i regionalnej.

Obchody święta Języka Ojczystego w I LO upłynęły blisko 300 uczniom na wykładach – inauguracyjnym prof. dr hab. Krzysztofa Skibskiego oraz prezentacji prof. dr hab. Karoliny Ruty-Korytowskiej, która mówiła o tym „Czy Głusi mówią?”. Nie zabrakło również akcentów gorzowskich. Dorota Dąbrowska z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego mówiła o „Zmianie swojego języka…”, a dr Joanna Rutkowska z Akademii im. Jakuba z Paradyża przybliżyła uczniom „Ciekawostki językowe”.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku