°C

Rekord przetrwał tydzień: Lesiewicz przebiła go o 0,41! Srebro też dla Żoka!

mb

Kornelia Lesiewicz z AZS AWF Gorzów zdobyła srerbny medal Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w biegu na 400 metrów.

Gorzowianka także pobiła w Toruniu swój rekord życiowy będący rekordem Polski juniorek o 41 setnych sekund. Rezultat 52,56 najpewniej da jej miejsce w reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Europy, które także odbędą się w Toruniu. Bieg z czasem 52,02 wygrała faworytka Justyna Święty-Ersetic a na 3. miejscu uplasowała się Małgorzata Hołub-Kowalik, która do Lesiewicz straciła 0,3 s. Czwarte miejsce zajęła była zawodniczka ALKS AJP Gorzów Natalia Kaczmarek z wynikiem 52,98:

Na drugim stopniu podium stanął dzisiaj także Łukasz Żok. Zawodnik ALKS AJP w finale biegu na 200 metrów osiągnął czas 21,18, co jest jego nowym rekordem życiowym. Zwycięzca Adrian Brzeziński z MKL Toruń był o 12 setnych sekund przed gorzowianinem a trzecie miejsce zajął Patryk Wykrota z AZS Poznań, który do Żoka stracił 0,19 s. Podopieczny trenera Tomasza Saski zdobył też złoto w kategorii młodzieżowej do lat 23:

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.