°C

A jednak działa!

fot:E.Kobelak
 

„A jednak działa!” to nowy projekt gorzowskiego muzeum. Okazuje się, że w muzealnych magazynach jest sporo zabytków, które wciąż działają, stąd pomysł na cykl programów edukacyjnych o przedmiotach sprzed dziesiątek lat, których młodzi Gorzowianie już nie znają.

Mówi dyrektor gorzowskiego muzeum Ewa Pawlak:

W pierwszym odcinku widzowie mogli zapoznać się z radiomagnetofonem Unitra Eltra oraz posłuchać kaset z muzyką Julio Iglesiasa. W drugim odcinku muzealnicy sprawdzali wytrzymałość sanek z lat 60 ubiegłego wieku. – Nie ukrywamy, że realizacja tego projektu sprawia nam sporo frajdy – mówi kustosz Jan Zalewski:

Ile odcinków powstanie w ramach projektu? Na razie nie wiadomo. Muzealnicy zamierzają jeszcze telefonować, prać, szyć i pisać na maszynie.
Odcinki projektu „A jednak działa!” można oglądać choćby na kanale YouTube muzeum i profilu facebookowym instytucji.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku