°C

Kolejne oszustwo „na policjanta”; 82-latek stracił 32 tys. zł

źródło: Pixabay

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich prowadzą sprawę oszustwa na szkodę 82-latka, który uwierzył w fałszywą historię o policjantach zwalczających hakerów i przekazał oszustowi 32 tys. zł – poinformował Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Oszust poprosił 82-latka o pomoc w rzekomej policyjnej akcji mającej na celu rozbicie grupy hakerów. Starszy mężczyzna uwierzył w tę historię i przekazał 32 tys. zł. Jak deklarował fałszywy policjant miały być posypane specjalnym proszkiem po to, aby namierzyć i rozbić grupę hakerów.

Przestępcy byli na tyle wyrachowani, że już po otrzymaniu gotówki zadzwonili do swojej ofiary z podziękowaniami w skutecznym zatrzymaniu hakerów. Nieświadomy niczego 82-latek dopiero następnego dnia zorientował się, że padł ofiarą oszustwa.

Policjant zaapelował o rozwagę i ostrożność.

„Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o pieniądze. Jeżeli w słuchawce telefonu słyszymy podobne historie, należy jak najszybciej powiadomić policję. Pod żadnym pozorem nie przekazujemy naszych oszczędności”

– zaapelował Bartos.

„Niestety mimo szerokiej kampanii informacyjnej i apeli o zachowanie ostrożności w takich sytuacjach, oszuści nadal bogacą się kosztem seniorów”

– dodał.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku