°C

Policyjny pies pomógł odnaleźć 86-latka

Fot. KWP w Gorzowie
 

W Gorzowie Wlkp., policyjny pies pomógł odnaleźć starszego mężczyznę, którego zaginięcie zgłosiła rodzina. 86-latek cały i zdrowy wrócił do domu – poinformował w środę Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

W poniedziałek 86-latek wyszedł z domu i przez kilka godzin nie nawiązywał kontaktu z rodziną. Zaniepokojeni bliscy zgłosili gorzowskim policjantom zaginięcie. Liczyła się każda minuta, bo temperatura na dworze była coraz niższa.

Policjanci po rozmowie z bliskimi wytypowali kilka miejsc, w których rozpoczęto poszukiwania. Oprócz patroli interwencyjnych, ruchu drogowego i kryminalnych, do działań został skierowany przewodnik z psem.

„Pies szybko podjął trop i zaczął prowadzić przewodnika. Funkcjonariusze w pewnym momencie zauważyli na chodniku starszego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. Okazało się, że jest to 86-latek, którego zaginięcie zgłosiła rodzina”

– powiedział Jaroszewicz.

Starszemu mężczyźnie nic się nie stało, był cały i zdrowi, i mógł wrócić do domu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku