°C

Miasto zwolni restauratorów z opłat

fot:Gorzów INFO
 

Gorzowscy restauratorzy będą zwolnieni z opłaty koncesyjnej za alkohol. Radni wyrazili na to zgodę. Prezydent Jacek Wójcicki uznał, że takiej opłaty miasto nie powinno pobierać w czasie, gdy lokale są zamknięte i nie sprzedają alkoholu. Uchwała w tej sprawie trafiła dziś pod obrady radnych, wcześniej Jacek Wójcicki uzgodnił pomysł ze wszystkimi klubami radnych.

– Taką możliwość daje samorządom ustawa dotycząca walki ze skutkami COVID -19 – mówi przewodniczący klubu radnych Koalicja Obywatelska Radosław Wróblewski:

– Cieszy każda pomoc jaką możemy zaoferować gorzowskim przedsiębiorcom – dodaje Sebastian Pieńkowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta z klubu Prawa i Sprawiedliwości:

– Ta zgodna decyzja rady pomniejsza wpływy do budżetu miasta o około 300 tys zł – mówi prezydent Wójcicki:

Zwolnienie z opłaty bądź przedłużenie terminu dotyczy tylko i wyłącznie przedsiębiorców prowadzących działalność gastronomiczną. Takie samo rozwiązanie wczoraj przyjęli radni Zielonej Góry.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku