°C

GDDKiA: drogi przejezdne; lokalnie błoto pośniegowe

Fot. Envato
 

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; na sieci dróg krajowych pracuje 278 pojazdów do zimowego utrzymania - poinformowała w niedzielę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Poinformowano także o błocie pośniegowym, śliskich drogach, opadach śniegu lub deszczem oraz mgle.

Opady śniegu, śniegu z deszczem występują w województwie zachodniopomorskim, dolnośląskim, śląskim, opolskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim i warmińsko-mazurskim.

Jak przekazała GDDKiA, błota pośniegowego i śliskich dróg należy się spodziewać na terenie województwa łódzkiego na dk 91 – Obwodnica Krośniewic, oraz zachodniopomorskiego na dk 20 odc. Złocieniec – granica województwa.

Opadów mżawki i deszczu należy się spodziewać na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, podlaskiego, lubelskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, podkarpackiego oraz warmińsko-mazurskiego.

GDDKiA w swoim komunikacie ostrzega też przed mgłą, która występuje na Dolnym Śląsku oraz w województwie zachodniopomorskim.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku