°C

Szczepienia w lubuskich DPS-ach. Jak wygląda sytuacja?

Fot. PAP/EPA/Urs Flueeler
 

W tym tygodniu w Domach Pomocy Społecznej w województwie lubuskim rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy i personelu przeciwko COVID-19.

Tak jest m.in. w Zielonej Górze, Glińsku i Lubsku. Seniorzy Domów Pomocy Społecznej to kolejna grupa, która została objęta masowymi szczepieniami przez Ministerstwo Zdrowia.

Jak mówi Wioletta Baziuk, dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Zielonej Górze, szczepienia odbywają się zgodnie z planem, iniekcję wykonano u ponad połowy podopiecznych. Obecnie przebywa tu 117 mieszkańców, a pracuje 130 osób:

Anna Kleszczyńska, pracownik socjalny w Domu Pomocy Społecznej w Lubsku, dodaje, że mieszkańcy samodzielnie podejmowali decyzję o szczepieniu lub – w przypadku ubezwłasnowolnienia – taką deklarację składali ich prawni opiekunowie:

Magdalena Iwan, p.o. kierownika działu opiekuńczo-terapeutycznego w Glińsku, mówi, że zainteresowanie szczepieniami wśród podopiecznych było bardzo duże. Na swoją partię szczepionek czekają teraz pracownicy:

W przyszłym tygodniu preparat zostanie podany osobom, które ukończyły 80 rok życia.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku