°C

Biblioteka kupuje nowości i przygotowuje jubileusz

fot:E.Kobelak
 

Kupują nowości, cieszą się z kolejnych publikacji i przygotowują jubileusz 75-lecia. Pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej podsumowali ubiegły rok i opowiedzieli o planach rok 2021. Miniony rok to spadek liczny zarejestrowanych czytelników przy jednoczesnym wzroście liczby wypożyczonych pozycji. To także rok intensywnych zakupów, tak by czytelnik mógł sięgnąć po nowości krajowych i zagranicznych pisarzy. Łącznie w ubiegłym roku gorzowska biblioteka zakupiła 14,5 tyś książek za blisko pół miliona złotych.

– Mimo pandemii i blisko trzech miesięcy bez możliwości wypożyczania książek, miniony rok przyniósł nam także dobre wydarzenia – mówi dyrektor biblioteki Sławomir Szenwald:

Warto dodać, że dla gorzowskiej książnicy rok 2021 będzie to rok jubileuszu 75-lecia istnienia. Główne uroczystości zaplanowano na wrzesień

Biblioteka przygotowuje także kolejne wydawnictwa. Po bardzo owocnym roku 2020, także w 2021 wydanych ma zostać szereg pozycji. Mówi kierownik działu regionalnego biblioteki Grażyna Kostkiewicz- Górska:

Dodajmy, że obecnie pracownicy książnicy przygotowują wniosek o status naukowy wydawnictwa biblioteki w Gorzowie.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku