°C

Co najmniej trzy osoby zginęły w eksplozji budynku w Madrycie

Fot. PAP/EPA/David Fernandez
 

Co najmniej trzy osoby zginęły w środowym wybuchu budynku mieszkalnego w centrum Madrytu. Trwają poszukiwania jednej osoby, która w chwili eksplozji mogła przebywać w budynku.

Liczba rannych szacowana jest na kilkanaście. Wśród poszkodowanych są przechodnie, na których spadły odłamki gruzu.

“Stan rannych jest bardzo zróżnicowany. Wśród nich przeważają osoby lekko poszkodowane” – powiedział krótko po przybyciu na miejsce tragedii burmistrz Madrytu Jose Luis Martinez-Almeida. W pierwszej rozmowie z mediami stwierdził on, że wskutek eksplozji zginęły “co najmniej dwie osoby”. Dodał, że prawdopodobną przyczyną zdarzenia był wyciek gazu.

Tymczasem, jak poinformował media wikariusz generalny archidiecezji Madrytu ks. Avelino Revilla, budynek, który eksplodował należał do kościoła katolickiego. Zaznaczył, że wewnątrz obiektu w chwili eksplozji mogło przebywać kilka osób.

Dotarcie do ewentualnych ofiar wybuchu utrudnia pożar w dolnych partiach sześciopiętrowego budynku. Strażacy zapewnili, że dopiero po jego ugaszeniu będą mogli rozpocząć przeszukanie zrujnowanej budowli.

Do wybuchu w budynku przy ulicy Toledo, w centrum Madrytu, doszło po 15:00 czasu miejscowego. Pomimo licznych szkód wyrządzonych okolicznym budynkom, nie ucierpieli znajdujący się w sąsiedztwie podopieczni szkoły podstawowej oraz domu spokojnej starości.

Wskutek eksplozji zniszczonych zostało co najmniej sześć budynków.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku