°C

Joe Biden przybył na Kapitol – niedługo zaprzysiężenie

Fot. PAP/EPA/Jim Lo Scalzo
 

Prezydent-elekt USA Joe Biden i wiceprezydent-elekt Kamala Harris przybyli na waszyngtoński Kapitol - siedzibę Kongresu, gdzie odbędzie się ceremonia ich zaprzysiężenia. Biden wcześniej uczestniczył w mszy w katolickiej katedrze św. Mateusza w Waszyngtonie.

Na Kapitolu obecni są już m.in. urzędujący wiceprezydent Mike Pence, dwaj byli prezydenci Barack Obama i Bill Clinton, liczni kongresmeni i senatorzy.

Biden zostanie zaprzysiężony przez prezesa Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych USA Johna Robertsa w południe czasu waszyngtońskiego (godz. 18 w Polsce) na zewnątrz Kapitolu.

Wcześniej Biden wraz z żoną Jill Biden i Harris z mężem – Dougiem Emhofem uczestniczyli w towarzystwie najbliższej rodziny i przyjaciół w mszy w katolickiej katedrze św. Mateusza Ewangelisty w Waszyngtonie. Homilię wygłosił jezuita, ojciec Kevin O’Brien, który przyjaźni się z Bidenem.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku