°C

Nowe terminy kwalifikacji wojskowych

fot:E.Kobelak
 

Kilkuset młodych gorzowian, głównie z rocznika 2002, właśnie teraz powinno przygotowywać się do stawienia do tzw. kwalifikacji wojskowej, która określa zdolność danej osoby do czynnej służby wojskowej. W Gorzowie od kilku lat kwalifikacja organizowana była na początku roku, a przeprowadzano ją w sali sesyjnej urzędu miasta. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, kwalifikacja zorganizowana zostanie w nieco inny sposób, chodzi główny o terminy.

Rozporządzenie Ministra Straw Wewnętrznych i Ministra Obrony Narodowej dalej możliwość przeprowadzenia kwalifikacji w dwóch terminach od kwietnia do lipca bądź od sierpnia do listopada. Mówi Paweł Klimczak, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców LUW:

-Jeśli zgłoszą się do nas samorządy gotowe do bezpiecznego przeprowadzenia kwalifikacji już w pierwszym terminie, to rozważymy taką ewentualność – mówi dyrektor Klimczak:

Kwalifikacja to nic innego jak rejestracja osób, głównie mężczyzn którzy ukończyli 19 lat i w razie wojny mogą być potrzebni w wojsku.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku