°C

Bezdomni koczują na klatkach, mieszkańcy wzywają policję

redakcja informacji
 

Mieszkaniec bloku przy ulicy Marcinkowskiego poinformował policję o bezdomnym pijącym alkohol i zanieczyszczającym klatkę schodową. Ta uciążliwa dla części mieszkańców sytuacja ma się powtarzać od kilkunastu dni.

– Patrol pojawił się na miejscu – mówi Grzegorz Jaroszewicz z gorzowskiej policji:

Jak zapewnia Grzegorz Jaroszewicz, zwłaszcza w tak mroźne dni policjanci są szczególnie wyczuleni na zgłoszenia dotyczące bezdomnych. Tylko wczoraj interweniowali 10 razy. Nie zawsze bezdomni są pod wpływem alkoholu i nie zawsze chcą skorzystać z oferowanej pomocy choćby w postaci przewiezienia do noclegowni. – To dobrze, że gorzowianie zgłaszają nam takie sytuacje – dodaje Jaroszewicz:

Policja zapewnia, że interweniuje zawsze gdy otrzymuje informacje o osobach bezdomnych zanieczyszczających klatki schodowe, przeszkadzających pozostałym mieszkańcom lub stwarzających zagrożenie. Osoby takie są najczęściej przewożone do ośrodków pomocy dla osób nietrzeźwych czy schronisk dla bezdomnych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku